Jdi na obsah Jdi na menu
 

Lužická jezera

Mladá Boleslav - Geierswalde

4.- 6. srpen 2015

Mladá Boleslav - Čistá - Bělá p.Bezdězem - Staré Splavy - Provodín - Zahrádky - Česká Lípa - Manušice - Skalice - Nový Bor - Kytlice - Rybniště - Krásná Lipa - Staré Křečany - Šluknov - Rožany - Sohland an der Spree - Shirgiswalde - Grosspostwitz - Ebendorfel - Bautzen - Kleinwelka - Schwarzwalder - Neschwitz - Niesendorf -  Enteschenke - Raschau - Hoske - Wittechenau - Keula - Hoyerswerda - Neuwiese - Geierswalde

 

 

mapa-nahled.jpg

 

 

 

 

 

 

 

vyskovy-profil-luz.jezera.png

 

 

 

 

 

 

 

DEN NAJETO KM PRŮMĚR.RYCHLOST ČAS JÍZDY  NOCLEH  
ÚTERÝ 190 15,5 14:15 Partwitzer See MAX.RYCHLOST
STŘEDA 88 16,9 5:58 Staré Křečany 57.4 
ČTVRTEK 92 16,2 5:10   38
  370 16,2 25:23
Ø 110 

 

 

 

Lužická jezera - říše pohádek pro milovníky in-line bruslení a cyklistiky

 

seftenberg-a-okoli-300x201.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Městečko Geierswalde, je skvělým výchozím bodem až k šesti jezerům. Kvalitní asfaltové cyklostezky a in-line trasy Vás provedou okolo jezer s krásnými písčitými plážemi, rozsáhlými loukami i borovými a březovými lesíky.

Geierswalder See
Jezero Geierswalder je nepsaným centrem této části Lausitzer Seenland, dá se odtud vyrážet k ostatním jezerům v okolí. Tento okruh je téměř v rovině a až na problematické místo v závěrečné části trasy jej bez větších obtíží zvládnou i začínající in- line bruslaři či rodiny s dětmi. Trasu si můžete zpestřit výstupem na rozhlednu zhruba v polovině trasy.
Délka trasy: 16 km, šířka trasy: 3,5 m
Povrch: velká část trasy má nový hladký asfalt, v lesním úseku u letiště nedaleko Kleinkoschen je asfalt trochu hrubší.

Partwitzer See
Partwitzer See patří k nejvyhledávanějším jezerům mezi in-line bruslaři. Mimo jiné se zde jezdí i známý in-line závod Lužická stovka. Je to okruh bez průjezdu městy a bez kritických míst, stoupání a klesání jsou velmi mírná. Z pohledu in-line bruslařů se jedná o jeden z nejlepších jezerních okruhů v této oblasti. Asfalt má po téměř celém okruhu šířku 3-6 m, jeho délka je 22 km. Cestou si můžete udělat malou odbočku k příjemné restauraci v Klein Partwitz či do vesnice Lieske, kde je pěkná vyhlídka a možnost se občerstvit. Obě zajížďky jsou zhruba 500 m.
Délka trasy: 22 km, šířka trasy: 3,5m
Povrch: nový kvalitní asfalt a převážně rovina s jen krátkými mírnými sjezdy

Senftenberger See
Jezero Senftenberger See vzniklo jako největší umělé jezero v Evropě už v roce 1973 zatopením povrchového dolu. Má rozlohu zhruba 1300 ha. Hloubka jezera dosahuje až 28 m. Uprostřed jezera je ostrov s rozlohou 900 ha, který byl vyhlášen jako přírodní rezervace, je na něj zákaz vstupu. V jezeře také žije řada druhů ryb. Okolí jezera je vhodné pro rekreaci, in-
line brusle, kolo, potápění, rybolov, projížďky lodí, atd.
Délka trasy: 18 km + 10 km cesta k jezeru a zpět, šířka trasy: cca 3 m
Povrch: část trasy má nový hladký asfalt, v úseku na okraji Senftenbergu je zámková dlažba, dále asfalt různé kvality – místy perfektní, místy hrubší.

Sedlitzer See
Trasa je svou délkou vhodná spíše pro pokročilejší a vytrvalejší in-line jezdce.
Délka trasy: 41 km, šířka trasy: cca 3,5 m
Povrch: velká část trasy je hladký asfalt, je však nutno projet okrajem města Senftenberg.

Blunoer Südsee
Blunoer Südsee je ještě nedokončené, proto trasa vede jen po severním břehu, zato ale nabízí úchvatnou podívanou. Nad temnou vodou jezera se na protějším břehu vypíná rozeklaný hřeben vytěžené horniny. A navíc, asfalt je zde téměř dokonalý a má po téměř celé trase šířku 3 metry. Z pohledu in-line bruslařů se jedná o velmi oblíbenou trasu. Stezka vede po bývalé železnici, je v podstatě úplně bez kopců a nabízí dlouhé rovné úseky. Jedinou nevýhodou je, že to není trasa okružní a musíte se vracet po stejné cestě. Vzhledem k ideálnímu povrchu to však milovníkům in-line bruslí nemusí vadit.
Délka trasy: zhruba 24 km (12 tam a 12 zpět), šířka trasy: 3 m
Povrch: nový kvalitní asfalt, převážně rovina s jen krátkými mírnými sjezdy

Neuwieser See
Je zde nový, perfektně hladký asfalt a krásné výhledy na jezero.
Délka trasy: 8 km (tam i zpět 16 km), Šířka trasy: 3,5 m
Povrch: velká část trasy má nový hladký asfalt, v jednom místě je nutno překonat silnici, ale jinak trasa vede lesem a po břehu jezera.

 

Náhledy fotografií ze složky Lužická jezera