Jdi na obsah Jdi na menu
 

Český Nordkap

 

20.-22.5.2016  - MB-Nordkap-MB

 

 

1. den

Cestou z práce pospíchám. Beru spacák, karimatku, plachtu, pár drobností a hlavně modrou indulonu.. Ještě starou paštiku, rohlíky, nějaké sušenky, vločky a pár drobností. Víc toho stejně nepoberu.  Ještě navigaci s uloženou trasou a můžu vyrazit. image001.jpg

 

Trasu jsem si naplánoval krom cyklostezek i po turistických trasách a neznačených cestách. To je výhoda navigace. Nemusím každou chvíli zastavovat a hledat v mapě.

Jedu i tam, kam bych se podle mapy nedostal. Před sebou mám 260 km a celý víkend.

Za sebou mám nádherné meandry Ploučnice a v Zákupech dávám pivko a večeři.

 

image003.jpgVýhoda kola.. Můžu si počkat, popojet pár kilometrů a vybrat si tu nejlepší knajpu. A tahle s výhledem na místní zámek a číšníkem, co vyběhl ven s pivkem a jídelníčkem ještě než jsem sundal helmu, je ta pravá.

Popojedu a hledám místo na spaní. Hezké místo, ale spousta komárů. Nahoře na louce je to mnohem lepší. Jen tu štěkají srnci jako o život.

Světlo úplňku, dva posedy nedaleko a pár skutečných událostí velí se spíš zviditelnit a tak trochu posvítím a přístřešek zvýrazním barevnou vestou.

 

image006.jpg

 

2. den

 

Za Cvikovem vjíždím do Lužických hor. Krásná Lípa vypadá jako hlavní město cyklistů a tak jen projíždím.image009.jpg

Poslední možnost dát si pivko a jídlo je v Království.  Pokračuju k jednomu z cílů, které jsem chtěl vidět.  Malá nudlička našeho území vnořená do Saska a v ní již neexistující obec Fukov. Krom opraveného hřbitova je tu i nejsevernější trať na našem území. Je Německá a výběžkem prochází. Nad ní je most, po kterém nás přijel navštívit Hitler. Staré časy tu dýchají na každém kroku.

image015.jpgDalší zajímavostí je tu řeka Spréva, která jen na chvíli zavítá na naše území.

Cestu k nejsevernějšímu bodu ČR si zkracuju přes Německo. Nejde minout… Slezu z kola, zírám na velkou mohylu a hledám infocentrum s vlaječkou EU. To naštěstí zatím ještě nikoho nenapadlo, takže můžu v klidu najít místo na spaní.

 

 

3. den

 

Ráno trochu pokazila liška, která mi v noci ukradla schované rohlíky k paštice.   image012.jpgNechala mi tu jen potrhaný igeliťák, takže zase snídám vločky. Za Brtníky mě čeká má srdcová záležitost – Českosaské Švýcarsko.

Jídlo dávám až ve Všemilech. Je tu nový majitel. Hospoda dobrá, ale pořád mu sem courají nějaký lidi a něco po něm chtějí, tak se moc nezdržím. Za Kamenickým Šenovem se napojím na cyklostezku Varhany. Vede až do České Lípy.

Odtud se chci se vyhnout x krát projetým trasám domů a tak to šněruju podél Kokořínska

Doma jsem po sedmé hodině.

 

image042.jpg

 

Shrnutí:

Pivko – 5 kousků

Defekty – 0

Ujetí štěkající bestii 2x

Na lehko a široké pláště nebo MTB nutností

Nosič a brašny taky možný, ale nerozložené těžiště- tj.horší ovladatelnost, menší průchodnost(překážejí na boku), celkově těžší (nosič, brašny, víc místa=víc zbytečností)

Najeto 260 km

Mapy CZ routují už i polňačky apod. (V národním parku apod. ani turistické)

 

mapa-nahled.jpg

vp.png

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Český Nordkap