Jdi na obsah Jdi na menu
 

Mladá Boleslav - Drážďany ( popis zájezdu)

6. 5. 2014

 

 

Zájezd v tomto brzkem jarnim terminu slibuje nevšední zážitky v podobě nestálého počasí, ranních bolestí kloubů a celodenní svalovicí. Účastníkům se doporučuje plánovat 1-2 dny klidu na lůžku po jeho absolvování.

 

Program:

1. den - odjezd v pátek po skončení směny. Cesty 3.třídy nás zavedou do údolí Kokořínska. V Dubí posvačíme poslední řízky z domova, mineme kostel Nalezení svatého kříže, přejedeme slavnou silnici 9 - pohřebiště motorkářů - a přesuneme se dále do kopců Českého středohoří. Zde se budeme pohybovat ve výškách cca 600 m.n.m - očekáváme déšť a vítr v nárazech. Nekonečné vlnky nás, už za tmy, zavedou do údolí Ploučnice, kde vyhledáme restauraci. Povrch: asfalt. Nocleh v bivaku za řevu jezu a projíždějících vlaků.

 

2. den - po snídani v trávě nás cyklostezka č. 251 protahne Děčínem, kde uspokojíme svou potřebu po shoppingu. Kromě Vietnamců se budeme mít možnost kochat Děčínským zámkem, novou knihovnou, loděnicí a  romantickým zámečkem na Pastýřské stěně. Přes Tyršův most se přesuneme na západní břeh Labe a cyklotrasu č.2, která nás zavede do Hřenska, nejnižšího místa ČR ( 115 m.n.m) kde překročíme hranici do Německa. V nejmohutnějším pískovcovém kaňonu Evropy se nad námi budou tyčit stolové hory, uvidíme pevnost Koenigstein, skalní hrad Neurathen a 76m dlouhý skalní most Bastei. V malebných vesničkách na břehu Labe vládne čirý ruch s množstvím restaurací a venkovních zahrádek. Ty bohužel kvůli chladnému počasí a vytrvalému dešti nevyužijeme. U obce Kurtort-Rathen pro zahřátí vystoupáme na vyhlídku nad údolím, prudká lesní cesta nás přivede do Pirny, provinčního města s mostem přes řeku. Odtud budeme vyčerpáním ukrajovat každý metr z nekonečné roviny k Drážďanskému telekomunikačnímu vysílači. Přestože 90% Drážďan bylo za války zničeno, dnes nám nabídne poklidnou projížďku zrekonstuovaným Altstadem, podívanou na barokní kostel Frauenkirche, Saskou státní operou Semperoper a množství muzeí, kterými jsou Drážďany proslavené. Po vítězném, točeném Hefeweizenu a pytlikové polévce uvařené na náplavce se budeme stejnou cestou vracet zpět do Děčína. Zde se napojíme na nově vybudovanou cyklostezku ve směru Litoměřice. 150. kilometr zapijeme místním Březňákem a zbytek sil opřeme do kopců Českého středohoří. Lidový skanzen v obci Zubrnice mineme už po tmě. Povrch: asfalt. Nocleh v pastvinách za vsí.

 

3. den - ranní mrazík nás probudí pod Bukovou horou ( s nejvyšší betonovou stavbou na svém vrcholu, 223m vyskokým televizním vysílačem). Dobré počasí by nabídlo krásný výhled do údolí, ale nám přejde mráz v déšť, takže budeme pospíchat do Úštěka, kde naposledy doplníme zásoby, napojíme se cestu z předchozích dní a Kokořínskem se budeme vracet zpět domů.

 

 

1000px-dd-canaletto-blick.jpg

 

 

 

dresden_-_statue_of_martin_luther_-_2266.jpg

 

 

 

 

 

 

svyc2_690_460_crop.jpg